• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Największe atuty Unii Europejskiej

{Odkrywanie pięknej Portugalii
Portugalia to niewątpliwie jeden z najładniejszych krajów w Europie. Chociaż ogólnie Portugalia jest sporo mniej popularna wśród podróżnych, aniżeli Hiszpania, a więc sąsiad Portugalii, to nikt nie powiedział, iż Portugalia jest jakoś gorszym państwem. Zwłaszcza, że Portugalia jest całkiem niedroga, a już na pewno tańsza, niż Hiszpania. No dobrze, co zatem warto zwiedzić w Portugalii? Cóż, należy jasno napisać, iż Portugalia ma dużo do zaoferowania. Na dobry początek warto pod uwagę brać Lizbonę. Oczywiście Lizbona to stolica i największe miasto w Portugalii. To również najbogatsze miasto, a jego mieszkańcom daleko do rozpowszechnionego stereotypu typowego Portugalczyka.
Mowa w tym momencie o tym, że Lizbona jest kilka razy bardziej zamożna, niż pozostałe rejony kraju, który być może nie jest biedny, ale jednakże daleko mu do bogactwa – np. za kilka lat Polska będzie bogatsza od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic europejskich, choćby dlatego, iż jest bardzo klimatyczna. Jeśli już mowa o klimacie, nie można nie napisać o przepięknych plażach, które są wymarzone dla fanów plażowania i kąpieli w ciepłej wodzie. Chociażby miasto Lagos jest fantastycznym miejscem na wypoczynek. Na koniec warto wspomnieć o słynnym mieście Porto. Porto to piękne miasto, które jest nie tylko ładne, lecz również oryginalne.|Włochy – jeden z najładniejszych krajów na Starym Kontynencie
Bardzo wiele osób nawet myśli, że Włochy to najpiękniejszy kraj na świecie. Ciężko generalnie dziwić się powszechnemu uwielbieniu Włoch, w końcu Włochy mają do zaoferowania nie tylko wspaniałe widoki czy plaże, ale także dały nam genialnych naukowców, przepyszne jedzenie bądź szybkie auta. Warto jednak skupić się bardziej na zwiedzaniu Italii. Doskonałym rozwiązaniem jest to, aby do Włoch dostać się samolotem. Z polskich miast każdego dnia latają samoloty do Italii – przede wszystkim chodzi o Rzym oraz Mediolan. I to właśnie Rzym i Mediolan warto na początku odwiedzić.
Chociaż akurat Mediolan bardzo często zbiera negatywne opinie, a więc najbardziej wskazanym punktem startowym jest Rzym – jedno z najwspanialszych miast na świecie. Warto także zwiedzić Wenecję, która jest niesamowicie urokliwym miastem, idealnym dla niepoprawnych romantyków. Znakomite są również miasta położone w Toskanii. Oczywiście chodzi o wspaniałą Florencję, która jest rajem dla miłośników kultury. Nie można nie zobaczyć Pizy, w szczególności Krzywej Wieży, lecz także warta uwagi jest Siena – stosunkowo niewielkie miasto, które jest jednakże jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Generalnie Włochy mają tak dużo do zaoferowania, że zabraknie dnia, aby omówić wszystkie piękne miejsca. To pokazuje potęgę Włoch.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy z nas z niecierpliwością czeka na jakże cudowny okres jakim jest urlop. Po długich tygodniach wytężonej pracy w końcu nadchodzi ta chwila kiedy możemy wraz z rodziną udać się na wspólny odpoczynek. Obecnie wyborów w tymże aspekcie posiadamy tak dużo, że niełatwo jest podjąć decyzję. Warto zaznajomić się dokładnie z ofertami przeróżnych agencji turystycznych, które mają nierzadko do zaoferowanie sporo ciekawych lokalizacji w dobrej cenie.
Jeśli jedynie posiadamy tego rodzaju sposobność i chcielibyśmy nieco zaoszczędzić, warto zdecydować się na odpoczynek w mniej popularnych miesiącach. Nie dość, iż ceny wtedy bywają znacznie niższe, to ilość turystów w najpopularniejszych kurortach jest także mniej przytłaczająca. Decydując się na cel naszego wyjazdu pamiętajmy także żeby oprócz wartości wypoczynkowych, takich jak plaża czy dobrej klasy hotel, pomyśleć także o jakiś atrakcjach.
Fantastycznym miejscem, w którym można połączyć ze sobą świetną pogodę oraz ciekawe miejsca do obejrzenia jest na pewno Grecja. Stolica tegoż państwa, czyli Ateny, jest wręcz przesiąknięta wielką historią, którą każdy powinien znać. Wybierając się na wycieczkę do Grecji możemy mieć pewność, iż nie dopadnie nas nuda. Każdego dnia bowiem Ateny zachwycą nas kolejnymi wspaniałymi zabytkami oraz legendami.|Wspaniała podróż do Australii
Australia to kraj, który według wielu ludzi może uchodzić za niemal raj. W końcu to wspaniałe państwo, w którym ciągle świeci słońce, zarobki są przyzwoite, a na dodatek cały kraj jest rewelacyjnie zorganizowany. Nie dziwi więc to, iż Australia jest miejscem, do którego chce pojechać naprawdę wielu podróżnych. Jeśli należysz do tego grona, powinieneś przede wszystkim wiedzieć, że podróż do Australii to duży wydatek. To w końcu kraj położony na końcu świata – z europejskiego punktu widzenia, a więc same bilety na samolot kosztują majątek. Jednakże jeśli naprawdę się postaramy, zapewne uda się nam zwiedzić ten wspaniały kraj. Trzeba najzwyczajniej w świecie ustalić sobie cel!
A trzeba otwarcie przyznać, iż Australia może zaoferować dla turystów bardzo dużo atrakcji turystycznych. Naturalnie Sydney, które we wszelkich rankingach jest zamieszczane na czołowych miejscach, jeśli pod uwagę się weźmie satysfakcję mieszkańców z życia. Sydney oferuje bardzo dużo zabytków, np. słynną Operę, ale także wiele innych miejsc. Ciekawym miejscem jest także Melbourne – miasto, gdzie organizuje się Australian Open. Wbrew pozorom, w Australii nie mieszka wielu ludzi – ok. 20 milionów. Można powiedzieć, iż zdecydowana większość Australijczyków mieszka w wielkich miastach na wschodzie – choć jest również duże miasto Perth, które jest położone na zachodzie, zatem jego mieszkańcy są jakby odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim pod względem zajmowanej powierzchni krajem na świecie, który może każdemu z nas zaoferować całe mnóstwo naprawdę pięknych widoków oraz innych

1. Znajdź więcej

2. Dowiedz się więcej

3. Zajrzyj tutaj

4. Przejdź do strony

5. Zobacz stronę

Categories: Turystyka

Comments are closed.